LANGUE
O firmieAktualnościKontaktSzkoleniaGaleriaPORADNIKZaloguj

Jak nakładać Rdza + farba epoksydowa

Jak nakładać rdzę z farbą epoksydową? Jak stworzyć ciekawy efekt dekoracyjny jednocześnie bardzo odporny na uszkodzenia mechanczne? itd

Jak malować?

Poniżej przedstawiamy ogólne zasady aplikacji produktów w systemach ECORSON. Podstawy prawidłowego gruntowania oraz przygotowywania powierzchni pod malowanie, dekorowanie oraz tynkowanie. W poniższym artykule poznają się Państwo z zasadami postępowania przy podłożach nowych, starych, przy doborze taśm malarskich, odpowiedniej kolejności nakładania materiałów, wpłynie wykończeniowych czynności na efekt finalny oraz impregnacji i zabezpieczaniu produktów (dekoracji, farb).

Wybór kolorów cz. I

I część poradnika dotyczącego wyboru kolorów do wnętrz. Nastroje kolorów, ich działanie oraz zastosowanie. Przez całe nasze życie, wykorzystujemy kolory do interpretacji tego co widzimy, dominują w zmysłach, przekazują informacje o środowisku i nas samych. Na poziomie fizycznym, umysłowym i emocjonalnym reagujemy na barwy niezależnie od tego, czy sobie to uświadamiamy czy nie. Kolory wpływają na nasze postrzeganie np. czerwony pokój wydaje się mniejszy niż niebieski. Ponadto wpływają na sposób, w jaki odczuwamy to, co widzimy. Wiąże się to z reakcjami fizycznymi oraz psychologicznymi skojarzeniami rozwijanymi od okresu niemowlęctwa. Pewne emocje dadzą się wyrazić przez określone zestawienie grupy kolorów, warto więc o tym pamiętać podczas aranżowania naszych...

Wybór kolorów cz. II

Przedstawiamy II częśc poradnika dotyczącego wyboru kolorów do wnętrz. Przed Państwem analiza kolorów neutralnych, pastelowych, intensywnych , kontrastowych, harmonijnych, ciepłych oraz zimnych. Które sprawdzą się w kuchni, a na jakie odcienie najlepiej postawić w sypialni? Jak deoergetyzować wnętrze a dzięki jakim barwom osiągnąć spokój i wyciczenie? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem. 

Nasze pigmenty

Możemy się pochwalić, że stosowane przez nas pigmenty, zaliczają się do grupy uniwersalnych produktów zaprojektowanych do użytku z materiałami wodorozcieńczalnymi oraz rozpuszczalnikowymi. ECORSON używa pigmentów, które są wolne od ksenoestrogennych i szkodliwych substancji chemicznych tj. alkilofenoli etylenowych (APE-free) oraz rozpuszczalników. Doskonale sprawdzają się w przypadku barwienia materiałów w budownictwie mieszkaniowym, użyteczności publicznej oraz przemysłowym. Wyróżniają się najwyższą odpornością na warunki atmosferyczne oraz światło słoneczne. Charakteryzują się również wytrzymałością na działanie rozpuszczalników, alkaliów i bardzo dobrą siłą krycia.

FENG - SHUI

Nasza intuicja trafnie nam podpowiada jak właściwe odbierać otaczającą nas rzeczywistości. Jesteśmy przystosowani przez naturę do instynktownego i prawidłowego reagowania, zależy tylko od nas samych czy wsłuchamy się w nasz głos wewnętrzny i zaufamy mu co jest dla nas dobre, a co nie. Jeśli się okazuje, że np. źle sypiasz, budzisz się zmęczony, spięty, a sen nie jest prawdziwym relaksem, wypoczynkiem, i nie ma żadnych fizycznych, ani psychicznych podstaw do występowania patologii snu, przeanalizuj miejsce w którym znajduje się Twoje łóżko (czy nie ma tu luster, uskoków, belek, ciężkich i przeładowanych ozdób, zasłon, ciemnych i przytłaczających kolorów, bliskości źródeł elektroniki, stronę świata, jak są usytuowane okna, drzwi, etc.).

Podstawowe zasady doboru kolorów

Przy wyborze kolorystycznym danego produktu do określonej przestrzeni, należy brać pod uwagę szereg czynników, które mają wpływ na to jak będzie odbierana, na zachowanie estetyki, a przede wszystkim na nasze samopoczucie. Wzorniki i katalogi ogólnodostępne na rynku są jedynie dokumentem poglądowym, często tylko fotografią koloru na papierze jednej jakości (święcącym lub matowym) i nie mają nic wspólnego z rzeczywistym odbiorem po wymalowaniu.

Ogólne zasady aplikacji

Daną pracę należy rozpocząć i zakończyć z jednej partii produktu o tym samym numerze seryjnym, ponieważ mogą występować niewielkie różnice w bazie, mające minimalny wpływ na efekt i kolor końcowy. Instrukcja do wykonywania pracy w profesjonalny sposób opiera się na przestrzeganiu podstawowych zasad higieny i bezpieczeństwa pracy oraz wytycznych ujętych w kartach technicznych, systemu nakładania, dostosowaniu pracy do panujących warunków (tj. temperatura, wilgotność, przeciągi etc.), a także właściwego przygotowania powierzchni.

facebook