EFEKTY DEKORACYJNE | Tynki | Farby | Grunty i impregnaty | Pozostałe
search menu PL
arrow_back

NAJMODNIEJSZE EFEKTY DEKORACYJNE

HOME / AKTUALNOŚCI / NAJMODNIEJSZE EFEKTY DEKORACYJNE

Najmodniejsze dekoracje ECORSON.


BETON ELEWACYJNY - MURISIL PLAST 1500

Silikonowy tynk cienkowarstwowy o podwyższonej odporności na ścieranie i pęknięcia. Produkt pozwala osiągnąć efekt betonu na elewacjach, bez konieczności ich impregnowania. Jest wyjątkowo odporny na warunki atmosferyczne i zanieczyszczenia. Może być stosowany na warstwach zbrojonych, w systemach dociepleń, na wełnie mineralnej, styropianie, a także podłożach mineralnych jak beton, tynki cementowe i cementowo-wapienne. Produkt można nakładać również natryskowo, co jest jego dodatkową zaletą.

 


MURISIL 500 / MURISIL PLAST 1500 & METALFIN PATINA - EFEKT Z UŻYCIEM SZABLONU

Metalfin Patina to farba dekoracyjna, która dzięki przyspieszeniu charakterystycznego dla niektórych metali procesu utleniania pozwala cieszyć się naturalnym efektem patyny. Produkt świetnie sprawdza się do dekorowania przedmiotów lub całych ścian, nadając pomieszczeniom i pokrytym nim elementom niepowtarzalnego, szlachetnego wyglądu. Metalfin Patina nadaje się do stosowania na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Świetnie sprawdza się on na podłożach gipsowych, cementowo-wapiennych oraz z płyt GK.
Po zaimpregnowaniu jest odporny na czyszczenie.

 


RUSTICON & IMPRESJA ALU - EFEKT Z UŻYCIEM SZABLONU

Przeznaczona do użytku wewnętrznego farba dekoracyjna, nadająca pokrytym nią powierzchniom metalicznej poświaty, która pod wpływem promieni słonecznych lub sztucznego oświetlenia mieni się chłodnym blaskiem. Świetnie sprawdza się zarówno na powierzchniach płaskich, jak i różnego rodzaju strukturach, które dodatkowo załamują światło, potęgując metaliczny blask tej jedynej w swoim rodzaju farby dekoracyjnej.

 


BETON MARMO - TYNK O ŚREDNIM UZIARNIENIU

Betony ECORSON są w pełni ekologiczne, naturalne i bezpieczne dla środowiska. Przeznaczone do użytku wewnętrznego oraz zewnętrznego (po odpowiedniej impregnacji), stanowią doskonałe dopełnienie aranżacji w stylu loftowym, industrialnym, jak i nowoczesnym. Tynk barwiony jest w masie, co daje gwarancję trwałości koloru na wiele lat. ECORSON posiada w ofercie trzy rodzaje betonów, które różnią się stopniem uziarnienia. Beton Marmo to produkt o uziarnieniu średnim. Pozwala uzyskać satynową lub matową powierzchnię. Przy jego pomocy, możemy tworzyć efekty betonu o średniej wyrazistości wzoru i struktury.

 


OXIDECOR E - NATURALNY EFEKT RDZY

Oxidecor E to doceniona przez Projektantów i Inwestorów gruboziarnista masa dekoracyjna, pozwalająca stworzyć oryginalny efekt rdzy na dowolnej powierzchni. Produkt wykorzystuje naturalny proces utleniania, dzięki czemu daje gwarancję wiernego wyglądu zardzewiałej powierzchni. Oxidecor E, bez zabezpieczenia pozostaje materiałem "żywym" co oznacza, że proces rdzewienia powierzchni będzie postępował i zostanie zatrzymany dopiero po zaimpregnowaniu.

 


METALFIN - EFEKT METALU

Wodorozcieńczalna masa dekoracyjna, której głównym składnikiem
są naturalne, sproszkowane metale. Po wyschnięciu i wyszlifowaniu materiał tworzy metaliczną, lśniącą powierzchnię w jednym z dwunastu naturalnych kolorów definiowanych przez metal, z którego został wykonany. Można aplikować go przy zastosowaniu rozmaitych technik i narzędzi, osiągając zróżnicowane struktury na dekorowanych powierzchniach. Produkt oparty na odpornych na działanie wody i promieni UV żywicach akrylowych zapewnia bezproblemowe użytkowanie zarówno we wnętrzach, jak i na elewacjach.
Do pomieszczeń szczególnie narażonych na uszkodzenia mechaniczne polecamy wzmocnioną wersję epoksydową. Metalfin świetnie sprawdza się na zabudowach z płyt GK, gładziach gipsowych oraz tynkach gipsowych i cementowo-wapiennych.

 


MURISTON UŻYLONY

Transparentność Muriston White stwarza ciekawe możliwości dekoracyjne, przy zachowaniu optymalnej ochrony ścian zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Półprzezroczyste kruszywo wykorzystywane do jego produkcji sprawia, że każdy wzór, który znajduje się na powierzchni zabezpieczanej Muriston White będzie przebijał spod jego warstwy. Z łatwością można wydobyć namalowane za pomocą szablonów logotypy firmowe, wzory geometryczne czy ozdobne, naśladujące użylenia.

 


MURISTON OPAL

Mieszanka kruszyw marmurowych w naturalnych kolorach, wzbogacona perłowymi płatkami, które subtelnie mienią się w świetle słonecznym. Produkt dostępny jest w trzech różnych kompozycjach inspirowanych naturalnym kamieniem. Muriston Opal polecany jest w miejscach narażonych na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne.

 


STIUK WENECKI - CALCE GRASSELLO

Stiuk Wenecki to znany od stuleci, naturalny tynk dekoracyjny o wyjątkowo gładkiej powierzchni. Produkowany według tradycyjnych receptur odbija światło niczym marmur, stanowiąc tym samym jego idealną alternatywę. Stiuk marki ECORSON można stosować bezpośrednio na tynki cementowo-wapienne i tynki maszynowe, bez potrzeby stosowania gładzi gipsowych.

 


SAHARA - WZÓR MIESZANY

Farba dekoracyjna z domieszką kwarcu. Nanoszona na płaskich powierzchniach daje efekt mieniącego się w słońcu piasku. Dostępna w trzech bazach (Silver, Gold, Multicolor) oferuje bardzo szeroką paletę kolorystyczną. Zawarty w Saharze piasek kwarcowy można dowolnie układać na powierzchni za pomocą ławkowca, tworząc rozmaite wzory.